Monthly Archives: December 2014
You are browsing the site archives by month.
Iepriekš slēgtās skolas pielāgo sociālajām vajadzībām

Kādā Gulbenes novada pamatskolas ēkā, kura iepriekš tikusi slēgta, tagad iekārtoti 13 dzīvokļi cilvēkiem, kas dažādu apstākļu dēļ palikuši bez mājām. Sociālajai, dzīvojamai mājai dots nosaukums ‘’Blomītes’’ šobrīd šeit mitinās 10 iemītnieki. Pārsvarā šeit uzturas pensionāri, sievietes ar bērniem, invalīdi vai arī cilvēki, kas pēkšņi zaudējuši dzīvesvietu. Sociālās dzīvojamās mājas iemītnieki ar dzīvi šeit ir apmierināti, teju visi, kas šeit ievākušies te arī palikuši. Nama pārvaldniece uzsver, ka viens no šīs vietas mērķiem ir arī rūpes par to, lai cilvēki nezaudē sociālās iemaņas. Pārmaiņas piedzīvojusi arī 2010. gadā slēgtā Siltāju pamatskola, šī ēka pielāgota sociālā aprūpes centra vajadzībām. Vienīgā skolas ēka Gulbenes novadā, kas pagaidām stāv tukša, ir Stradu pamatskola.

Plūdi Suntažos izposta dambi un ceļu

Ģeologi un hidrologi pirms pusotra gada, kad Latviju piemeklēja iepriekšējie plūdi, brīdināja, ka raizes arī turpmāk var sagādāt tieši mazās upes. Tāda ir arī Abzes upīte, kura parasti ikdienā ir 3 līdz 5 metrus plata. ‘’Kaupiņu mājas atrodas blakus upei, kā saka saimnieks, tik liels ūdens kā vakar šeit nekad nav bijis. Pēkšņie plūdi ieskrējuši šķūnī. Pārdesmit metrus augšup upe gan pastrādājusi ievērojamus posta darbus, pie dzirnavu dīķa upes vairs nav. Vecās slūžas netika galā ar ūdens daudzumu, kā rezultātā tās tika izskalotas ar visu ceļu virs tām.

Rīgā jaunieši piemin Baltijas ceļu

Šie jaunieši mācās Rīgas tūrisma un radošās industrijas tehnikumā, tā ir viena no lielākajām profesionālās izglītības iestādēm Latvijā. 23. augustā, kad valstī oficiāli atzīmē Baltijas ceļa 25. gadskārtu, audzēkņi un skola nevarēja piedalīties pasākumos. Tāpēc nolemts, vēsturisko notikumu, pieminēt mēnesi vēlāk. Jaunieši sadevās rokās no tehnikuma filiāles Nīcgales ielā, līdz filiālei Marijas ielā. Akcija notika audzināšanas stundas laikā, UNESCO Latvijas nacionālā komiteja, ir aicinājusi izglītības iestādes septembrī organizēt Baltijas ceļa gadadienai veltītus pasākumus. Vēsturisko, vairāk nekā 600 kilometru garo dzīvo ķēdi, ko izveidoja Latvijas, Lietuvas un Igaunijas tautas, šie jaunieši nepieredzēja, jo piedzima jau neatkarīgā Latvijā.