Monthly Archives: January 2015
You are browsing the site archives by month.
Plūdu gadījumā nezina, kam lūgt palīdzību

Citkārt mazā Ālavas upīte pēc ilgstošajām lietavām kļuvusi par varenu upi un izkāpjot, no krastiem, appludinājusi ziemāju laukus, bet saulainākajā pilsētā Dobelē par dabas stihiju atgādina peļķes uz ielām, gan iznēsātā mulča. Iedzīvotāji stāsta, ka tāds ūdens kā vakar pēcpusdienā, pilsētā nav bijis vismaz 10 gadus. Daudziem privātmāju iedzīvotājiem ar ūdens radītajām sekām vēl nāksies ilgi cīnīties. Vieniem akā ūdens uzkāpis tik augstu, ka vai ar krūzi var pasmelt, citiem savukārt lielākās galvassāpes rada applūdušie pagrabi. Turklāt šajā situācijā iezīmējusies palīdzības sniegšanas sistēmas nesakārtotība. VUGD sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Inga Vetere telefonsarunā skaidro, ka glābēji steidz gadījumā vien tad, kad briesmas dzīvībai un nepieciešama evakuācija, bet citkārt palīdzība jāsniedz pašvaldības dienestiem.

Rucavā sāks muitas punkta demontāžu

Beidzot viens kauna traips no Rucavas novada teritorijas tiek aizvākts, tā par bijušo muitas punktu uz Latvijas – Lietuvas robežas teic ne viens vien rucavietis. 90 gadu vidū celtā iespaidīgā dzelzsbetona būve šobrīd atgādina rēgu ceļa vidū.

Kavējas sporta būvju celtniecība

Jauna peldbaseina un slēgtās BMX trases būvniecība Valmierā bija plānots jau sākt 2014. gada 30. septembrī bija plānots atvērt būvuzņēmēju piedāvājumus, kas iesniegti konkursa kārtībā, taču tas pagaidām nenotiks.