Monthly Archives: March 2015
You are browsing the site archives by month.
Jaunu kažokādas fermu vēlas būvēt Aizputes novadā

Skolēniem Pierīgas skolās kļūst par šauru

Ādažu vidusskolas ēka ir tik plaša, ka orientēties tajā ir diezgan grūti, tomēr 1137 audzēkņiem tā jau sen kļuvusi par šauru. Šajā gadā skolotāju istaba kļuvusi par svešvalodu kabinetu, bet fizikas laboratorija par kopētavu, kurā mazs stūrītis pilda skolotāju istabas funkcijas. Arī skolas zālē ar 400 vietām, kopējiem skolas pasākumiem ir absolūti nepiemērota. Pašreizējais novada mērs uzskata, ka pareizāk būtu uzbūvēt vēl vienu skolu, nevis izveidot lielāko mācību iestādi Latvijā. Tomēr nepieciešamā finansējuma novadam nav, bet Eiropas savienības finansējums skolu būvniecībai nav paredzēts, jo kopumā Latvijā skolu ir par daudz. Par jaunas skolas būvniecību šobrīd domā arī Garkalnes novadā, bet Ķekavā jau norit būvniecība, tomēr arī tā problēmu neatrisināšot.

Daugavpilī iegādāti jauni tramvaji

Salīdzinot ar vecajiem, jaunie tramvaju modeļi ir daudz ietilpīgāki, tajos ir pazemināta grīda un tā ir pielāgota, lai tramvajos varētu iekāpt cilvēki ar kustību traucējumiem un jaunās māmiņas ar bērnu ratiņiem. Tāpat šajos tramvajos pa ziemu vairs nebūs jāsalst un tie būs drošāki. Tomēr ir arī trūkumi, pakāpieni tramvaja telpā un pazemināta grīda četrasu modelim ir tikai tramvaja vidū, skaidrojot situāciju uzņēmuma vadība atzīst, ka izvēloties tramvajus, priekšroka tika dota lētākajam variantam, nevis ērtākajam. Jāpiebilst, ka pilnībā novērtēt jaunos tramvajus var tikai posmos, kur ieklātas jaunās sliedes.

Apmetums apdraud iedzīvotājus

‘’Sienas tādas, ka pilnīgi spīd cauri’’, šis latviešu tautas teiciens Ropažu ielas 17. N namu tiešām raksturo gluži burtiski, jo kā stāsta daži nama iedzīvotāji, vietās kur apmetums nobrucis visvairāk, dzīvokļos pat brīžiem svilpo vējš. Fasādes apmetumam atliek vien pieskarties, kā tas atdalās no mājas, trotuārs ap sienu ir nobārstīts ar apmetuma atliekām. Maija Ropažu ielas 17. namā dzīvo jau kopš dzimšanas un atceras, ka nams pēdējo reizi remontēts pirms, aptuveni, 25 gadiem. Par durvju nomaiņu, tāpat kā par jumta lāpīšanu un sienu remontdarbiem lēmuši paši iedzīvotāji nama kopsapulcē. Iedzīvotāju divus gadus veidotajā uzkrājumā naudas pieticis vien durvju nomaiņai. Ēka, kur lielākā daļa dzīvokļu privatizēti, remontēt par pašvaldības līdzekļiem aizliedz likums. Lai gada laikā nepieciešamo summu remontam iedzīvotāji sakrātu, katram dzīvoklim mēnesī jāiemaksā 135 eiro, šobrīd iemaksas ir krietni mazākas. Vēl iedzīvotājiem piedāvāta iespēja uzreiz iemaksāt ceturto daļu summas, bet pārējo nomaksāt dažu gadu laikā pēc remontdarbu pabeigšanas. Tas gan iespējams tikai ja dzīvokļu kopējais komunālais parāds nepārsniedz 15%, šajā namā šis nosacījums neizpildās.

J. Baumanis uzvar Eiropas čempionāta rallijkrosā posmu

Jānis Baumanis uzvarējis Eiropas čempionāta posmu Vācijā, jāpiebilst, ka viņš šajā trasē startēja pirmo reizi karjerā. J. Baumanis saka, ka esot ļoti priecīgs par paveikto un jau gatavojas nākamajam posmam Itālijā. Uzvara Vācijas posmā J. Baumanim ļāva atgriezties čempionāta kopvērtējuma trešajā vietā, tikai par 2 punktiem apsteidzot 4. vietā esošo dāni. Uz Vācijas posmu bija devušies arī ļoti daudz latviešu atbalstītāji, ko arī atzīmē J. Baumanis. Viņš saka, ka redzot, trases malā, tik daudz latviešu līdzjutējus ir bijis vēl lielāks stimuls braukt un uzvarēt.