Biežākie pārmērīgas svīšanas iemesli

Katra veselības problēma ir tikai reakcija uz kaut ko. Viena no šādām veselības problēmām ir pastiprināta svīšana, kas var būt dažādu lietu rezultāts, kas savā starpā ir saistītas. Tomēr daži šī veselības stāvokļa iemesli ir nekontrolējami, padarot slimību rašanās novēršanu par grūtu uzdevumu.

Tālāk ir daži no biežākajiem pārmērīgas svīšanas iemesliem:

  • Karsts laiks – Pastiprināta svīšana karstā laikā ir tikai dabiska, jo svīšana ir organisma veids, kā atbrīvoties no siltuma. Cilvēkiem, kas ir pieraduši pie auksta klimata visu gadu, pastiprināta svīšana notiek, kad viņi pēkšņi saskaras ar augstāku temperatūru nekā to, pie kuras viņi ir pieraduši.
  • Fiziskas aktivitātes –  organismam strādājot, tā temperatūra pieaug. Tādēļ, lai uzturētu normālu ķermeņa temperatūru, siltums izdalās ar sviedriem. Tomēr, ja svīšana turpinās pat pēc atpūtas un nekā nedarīšanas, ir ieteicams konsultēties ar ģimenes ārstu.
  • Iedzimtība – Dažos gadījumos, iedzimti gēni var izraisīt pārmērīgu svīšanu. Tas nozīmē, ka pārmērīga svīšana piemeklē visu ģimeni vai atsevišķus ģimenes locekļus.
  • * Menopauze un pubertāte – pusaudžu gados, cilvēka ķermenī notiek daudzas izmaiņas. Šīm izmaiņām var būt psiholoģiska ietekme uz pusaudzi un likt viņam vairāk svīst. Tas pats notiek arī menopauzes laikā, bet tas skar tikai sievietes.
  • Nervi – sviedru dziedzeri ir izvietoti visā organismā un tiem ir atbilstošas nervu šūnas. Šīs nervu šūnas ir tās, kas nosūta ziņu uz smadzenēm, lai sviedru dziedzeri izdalītu sviedrus pēc noteiktiem stimuliem. Nepareiza šo nervu šūnu darbība var radīt pārmērīgu svīšanu.
  • Aptaukošanās – cilvēki ar lieko svaru svīdīs vairāk. Tas ir tāpēc, ka sviedru dziedzeri strādā divreiz vairāk nekā parasti, lai izvadītu liekās minerālvielas un atkritumus no ķermeņa. Tāpēc ķermenis izdala vairāk sviedru
  • Reakcija uz pārtiku – pārtika arī var izraisīt pārmērīgu svīšanu. Šādi pārtikas produkti ir tie, kas ir pikanti vai karsti. Smadzenes sajūt to kā temperatūras pieaugumu un ķermenis reaģē ar svīšanu.
Post Navigation