Hiperhidroze

Hiperhidroze, kas ir patiešām pārmērīga svīšana, ir stāvoklis, kad cilvēks svīst daudz vairāk, nekā tas ir nepieciešams ķermeņa temperatūras kontrolei. Svīšana ir tikpat dabiska kā citas ķermeņa funkcijas, un ir nepieciešama ķermeņa temperatūras regulēšanai. Sviedru sekrētu kontrolē simpātiskā nervu sistēma. Šajā stāvoklī, sistēma darbojas hiperaktivitātes režīmā, kas nav vajadzīga, lai regulētu ķermeņa temperatūru. Šī nelaime ir tas, ko sauc par hiperhidrozi jeb pastiprinātu svīšanu.

Primārā un sekundārā hiperhidroze

Slimība ir sadalīta divās galvenajās variācijās, kas ietver primāro un sekundāro hiperhidrozi. Primārajā variācijā, tā ir iedzimta, un tiek atklāta agri dzīvē. Un sekundārajā variācijā, kas tiek diagnosticēta vēlāk, to izraisa slimības, piemēram, liekais svars, menopauze un citas psihiskas komplikācijas. Primārā stāvokļa cēlonis nav skaidrs, bet domājams, ka to izraisa simpātiskās nervu sistēmas traucējumi. Bailes un satraukums vēl vairāk saasina slimnieku situāciju. Pārtikas produkti un dzērieni, piemēram, nikotīns, kofeīns, un smakas var izraisīt pārmērīgas svīšanas apstākļus. Šo slimību tagad var efektīvi ārstēt, kamēr vien cietējs saņem attiecīgu medicīnisko palīdzību.

Pārmērīgas svīšanas definīcija

Pārmērīga svīšana ir arī pazīstama kā hiperhidroze, kas nozīmē, ka Jūs svīstat daudz vairāk nekā parasti. Svīšana ir apkaunojoša. Tā atstāj traipus uz drēbēm, sagrauj romantiku un sarežģī uzņēmējdarbības un sociālo mijiedarbību. Smagiem gadījumiem var būt nopietnas praktiskas sekas, kā rezultātā cilvēkiem, kuri cieš no tā, ir grūti noturēt pildspalvu, satvert auto stūres ratu vai sarokoties. Bet interesantākā lieta ir tā, ka svīšana ir būtiska funkcija, kas palīdz mūsu organismam atdzist.

Pārmērīgas svīšanas iemesli

Svīšana ir dabisks veids, kā organisms regulē temperatūru. Cilvēki svīst vairāk, ja ārā ir karsts laiks. Cilvēki arī svīst vairāk, ja tie nodarbojas ar sportu vai reaģē uz situācijām, kas padara tos nervozus, dusmīgus, nokaunējušos vai bailīgus.

Ja svīšana ir kopā ar drudzi, svara zudumu, sāpēm krūtīs, elpas trūkumu, straujiem sirdspukstiem, konsultējieties ar ārstu. Šie simptomi var liecināt par pamatproblēmu, piemēram, hipertireozi. Pārmērīga svīšana var būt arī menopauzes simptoms.

Sievietēm patiesībā ir vairāk sviedru dziedzeru nekā vīriešiem, tikai vīriešu dziedzeri ir aktīvāki.

Vai hiperhidrozi var izārstēt?

Patiesība ir tāda, ka miljoniem cilvēku cieš no hiperhidrozes un viņi domā, ka to nevar izārstēt, un viņiem būs jādzīvo ar to visu savu dzīvi. Aptuveni 75-80 procentus no padušu hiperhidrozes gadījumiem var pilnībā izārstēt. Pievērsiet uzmanību dažādām drošām metodēm, lai izārstētu pārmērīgu svīšanu, un, ja viss noritēs labi, Jūs varētu galu galā izārstēt hiperhidrozi.

Post Navigation