Kā pareizi meklēt darbu

Lai iecerētais izdotos, ir jābūt ne vien plānam, bet arī konkrētai stratēģijai, kā sasniegt savu mērķi. Ja Jums ir pilnīgi skaidrs, kādu sapni un kādā veidā vēlaties to piepildīt, tad uzdevums ir jau gandrīz atrisināts, jo atliek tikai sekot stratēģiskajiem soļiem.

Izpildiet šādus plāna punktus, un Jums noteikti veiksies

  1. Nosakiet savas stiprās un vājās puses

Padomājiet, kādi mācību priekšmeti Jums skolā vislabāk patika un kuros Jūs esat guvis lielākos panākumus. Bērnības un skolas laika radītā bāze ir ļoti nozīmīgs faktors nākotnes plānošanai. Citiem vārdiem sakot, pārliecinieties, kur Jūs pašreiz esat, kur vēlaties nokļūt un kas vēl nepieciešams mērķa sasniegšanai. Arī vājo pušu apzināšanās, starp citu, var tīri labi palīdzēt. Nesen izlasīju izteicienu: „Ja nezini, kā rīkoties pareizi, noskaidro, kādi rīcības varianti noteikti ir visnepareizākie, un no tiem izvēlies vispareizāko.” Šādu metodi var pielietot arī stipro pušu noteikšanai. Padomājiet, kur Jums noteikti neveicās, un Jums kļūs skaidrs, ar ko nu pavisam droši nevajadzētu nodarboties. Analizējiet līdzšinējo darba pieredzi.

  1. Izpildiet vismaz vienu personības un vienu profesionālo spēju testu

Bieži vien personības tipa noteikšanas testos ir kāda norāde uz ieteicamiem darbiem, ko Jūsu psiholoģiskais tips varētu veikt. Izpildot profesijas testu, Jūs noteikti iegūsiet labu ideju profesionālajam darbības virzienam. Gūglējot ierakstiet meklētājā „profesiju tests” vai „karjeras izvēles tests”, un Jūs saņemsiet tūkstošiem piedāvājumu. Viens no tiem noteikti sniegs Jums kādu āķīti iedvesmai.

  1. Uzrakstiet labu CV

CV kā Jūsu vizītkartes tendence liecina, ka darba devējam ir svarīgs ne vien informatīvais apjoms, kam nebūt, nav jāaizņem trīs vai četras lapas (vislabāk, ja varat ietilpināt savu profesionālo un dzīves gaitu izklāstu uz vienas lappuses), bet arī noformējums un tehniskais izpildījums. CV jābūt labi pārskatāmam: atsevišķi jābūt izdalītām darbavietām, izglītībai, valodu zināšanām, interešu lokam. Pārāk personīga informācija nav vēlama, jo no CV pārsvarā sagaida profesionālās darbības aprakstu. Tam jābūt orientētam tieši uz iecerēto darbavietu, t. i., nedrīkst būt manāms (pat, ja tā ir), ka CV domāts vairākiem, darbadevējiem. Īpaši tas attiecas uz elektroniski nosūtītiem CV, jo Jūs piešķirat dokumentam nosaukumu, kas noteikti var raksturot Jūsu attieksmi pret darba meklēšanu (nav pieļaujams, piemēram, CV_ mārketings un CV_PR). Vislabāk nosūtiet dokumentu, kas nosaukts neitrāli, taču personalizējot to (Vilks_Jānis_ mārketinga – asistents); atcerieties, ka darba devējs saņem simts un vairāk pieteikumu, un ka Jūsu CV vajadzētu tikt atpazītam, arī nepārlasot otrreiz.

  1. Piedalieties gan uzņēmumu, gan personāla firmu konkursos

Ja esat nosūtījis piecdesmit vēstuļu dažādiem uzņēmumiem vai personāla atlases kompānijām, pastāv lielāka varbūtība, ka Jums nebūs jāatkārto darba meklēšanas tūres pārāk bieži. Protams, nesagatavojieties vieglai uzvarai, un vajadzības gadījumā arī nākamie CV jāturpina pielāgot potenciālajai darbavietai tikpat rūpīgi, kā pirmie.

  1. Paziņojiet saviem draugiem, ka meklējat darbu

Kad zināt, ko vēlaties, izstāstiet saviem paziņām, radiem un draugiem, ka esat darba meklējumos. Pastāstiet, kādas ir Jūsu profesionālās intereses – iespējams, Jūs tiksiet pie kaut kur pamanītiem darba sludinājumiem. Daudz acu ir labāk, nekā divas

  1. Sagatavojieties darba intervijai

Vienmēr uzziniet kaut ko vairāk par iespējamo darba devēju: uzņēmuma vēsturi, pašreizējo stāvokli. Tādējādi Jūs paziņojat potenciālajai priekšniecībai, ka esat motivēts darba meklētājs. Uztraukumam nav pamata. Sniedziet visu vajadzīgo informāciju patiesi, atbilstoši savām vēlmēm, un Jums izdosies!

Post Navigation