Kādi ir pārmērīgas svīšanas cēloņi?

Ir svarīgi apzināties svīšanas iespējamos cēloņus, kuru nemaz nav tik daudz. Lūk, galvenie iemesli, kas izraisa pārmērīgu svīšanu, kā arī tās novēršanas iespējas.

Padušu svīšana

1. Dzīvesveids.

Tas, kā Jūs dzīvojat, ietekmē arī svīšanu. Ja esat sliktā formā, daudz smēķējat, lietojat alkoholu vai pusfabrikātus, svīšana pastiprinās, jo ķermenis svīstot izdala toksīnus, kas uzkrāti iepriekšminēto faktoru dēļ.

Ja tā ir, tad ir vērts kaut ko mainīt:

  • Koncentrējieties uz svara samazināšanu: Jūsu ķermenis labāk regulēs iekšējo temperatūru, tādā veidā samazinot vajadzību pēc svīšanas.
  • Dzeriet daudz ūdens: Jūsu ķermenis izvadīs vairāk toksīnu, turklāt vēss ūdens atvēsina ķermeni, tāpēc svīšana notiek mazāk.
  • Ierobežojiet alkohola un tabakas patēriņu: abi šie produkti satur indīgas vielas, kuras Jūsu organisms cenšas izvadīt ar sviedru palīdzību.
  • Izvairieties no vielmaiņu stimulējošiem un paātrinošiem produktiem: šajā kategorijā ietilpst cigaretes, kā arī enerģijas dzērieni, tēja, čili, karijs un citi asi ēdieni. Šie produkti palielina vielmaiņu, kas savukārt palielina arī svīšanu.

2. Stresu izraisoši faktori

Vai Jūsu svīšanas problēmas cēlonis ir stress vai kāds cits emocionāls faktors? Ja tā, Jums jārisina šī problēma:

  • Joga vai meditācija: šīs aktivitātes Jums palīdzēs iegūt lielāku kontroli pār to, kā ķermenis reaģē paaugstināta stresa situācijās.
  • Nomierinoši līdzekļi: Jūsu vietējā aptiekā pārdodas daudz un dažādi nomierinoši, turklāt dabīgi, līdzekļi.
  • Zāles: Ja nekas no iepriekšminētā nepalīdz un svīšana joprojām ir nekontrolējama, vaicājiet pēc padoma ārstam, kas Jums izrakstīs vajadzīgās zāles stresa samazināšanai.
3. Fiziskas nepilnības

Ēdiens

Ja iepriekšminētie iemesli Jums neatbilst, iespējams, ka problēma saistīta ar sviedru dziedzeru funkcijām vai nervu sistēmu. Šādā situācijā ārstēšanas iespējas ir dažādas, sākot no dabiskiem līdzekļiem un beidzot ar botoksa injekcijām un ķirurģisku iejaukšanos.

Tomēr, pirms ķeraties pie spēcīgākām metodēm, vispirms ieteicams pamēģināt dabiskos līdzekļus. Kamēr mēģināt atrast īsto svīšanas cēloni, neaizmirstiet par antiperspirantiem, sviedru uzsūcošiem polsteriem un citiem produktiem, kas palīdzēs  apslēpt redzamos simptomus.

Post Navigation