Kāpēc daži cilvēki svīst vairāk nekā citi

Svīšana ir dabiska ķermeņa funkcija, tomēr kāpēc daži cilvēki svīst vairāk nekā citi? Svīšana ir nepieciešama, tās mērķis ir kontrolēt un uzturēt mūsu ķermeņa temperatūru. Svīšana ir normāla un pilnīgi nepieciešama. Sviedri ir fluīdu sekrēcija, kas sastāv galvenokārt no ūdens. Šajā konkrētajā gadījumā pārmērīga svīšana notiek vienā ķermeņa zonā.

Kāpēc tas notiek

Pirmais jautājums ir – kāpēc tas notiek? Kāpēc es vairāk svīstu šajā zonā nevis uz pārējā ķermeņa? Lai precizētu, medicīniskais termins šādai svīšanai ir “hiperhidroze”, vai tas, kas ir vairāk pazīstams kā pārmērīga svīšana.

Nervu sistēma

Nervu sistēma, kas kontrolē smadzenes un pieņem lēmumu, kur un cik daudz svīst, ir atšķirīga dažādiem cilvēkiem. Katrs no mums var pārmērīgi svīst dažādās mūsu ķermeņa zonās, piemēram, uz rokām, kājām, uz muguras utt. Tas pats attiecas arī uz tiem, kuri necieš no pārmērīgas svīšanas. Tātad, kad Jūs vienā vietā svīstat vairāk kā kur citur, tas notiek tāpēc, ka šeit svīšanas dziedzeris ir efektīvāks.

Būtībā tas ir tas, kas notiek, kad Jūs piemeklē  pārmērīga svīšana. Simpātiskā nervu sistēma darbojas pārāk aktīvā režīmā. Tas nav pilnīgi saprotams vai zināms, kas tieši izraisa pārmērīgu svīšanu. Bet tam ir daži indikatori.

Kad cilvēki svīst mazāk

Ir novērots, ka cilvēki mazāk svīst naktī, sportiskās aktivitātes ir ļoti ieteicamas cilvēkiem ar “hiperhidrozi” mazākai svīšanai pēc tam. Citi faktori, kas var novest pie pārmērīgas svīšanas, ir cigarešu smēķēšana, kafija, pārāk daudz sāls ēdienā, kā arī pārāk daudz saldumu lietošana uzturā. Viss iepriekš minētais var palielināt svīšanu. Ticiet vai nē, bet veselīgs uzturs faktiski var samazināt svīšanu.

Svīšanas samazināšanās, izvairoties no iepriekš minētā notiek tāpēc, ka Jūs samazināt stimulu uz Jūsu nervu sistēmu, tādējādi nomierinot Jūsu muskuļus un prātu, lai Jūsu ķermenis justu, ka tam nav nepieciešams svīst hiperaktīvas nervu sistēmas dēļ. Realitāte ir šāda. Jūs varat īstenot dažādus paņēmienus, lai apturētu pārmērīgu svīšanu. Tomēr atcerieties, ka nav vienas metodes, kas der visiem.

Post Navigation