Kāpēc jāveido uzkrājumi?

Savas naudas uzkrājumu veikšana ir ļoti parasta lieta. Tādā vai citā formā to darām mēs visi. Labākajā gadījumā mēs atliekam kādu, noteiktu vai nenoteiktu, naudas summu nebaltai dienai vai kādam, iepriekš nolemtam, mērķim.

Uzkrājums var būt daži simti vai daži tūkstoši. Apjoms nav tas svarīgākais. Svarīgākais ir drošības sajūta ko tā sniedz. Ļoti mierinoši ir apzināties, ka ir līdzekļi kuri ir atlikti malā, lai būtu drošības spilvens, lai kas notiktu. Šādā veidā var izvairīties no nevajadzīgām stresa situācijām.

Kur labāk glabāt jūsu uzkrājumus? Protams, ka atbilde ir bankā. Bet tā nav vienīga iespēja. Jūs varat glabāt naudu pie sevis mājās. Atšķirība ir tāda, ka bankā jūsu nauda strādās jūsu labā un ir iespējams piepelnīt klāt papildus līdzekļus. Mājās glabāta nauda ir drošībā no banku krīzēm un bankrotiem, bet atcerieties, ka mājās glabātais ir jūsu pārziņā un apgādībā. Mēs nevaram kontrolēt, kas notiks, vai nebūs kāds nelaimes gadījums, laupīšanas un citas šādas lietas.

Banka sniedz zināmu drošības garantu. Par jūsu naudu rūpējas. Bet, lai tas notiktu ir jāsāk veidot uzkrājumi. Nav noslēpums, ka algas ir kādas viņas ir un izdevumi tikai pieaug. Bet mēs visi plānojam nākotni. Doties ceļojumā, iegādāties savu auto, savu dzīvesvietu. Varam paņemt aizdevumu, bet tas ir parāds. Varbūt varam sakrāt? Tas ir ilgi un grūti. Bet kas tad ir labāk, dzīvot uz parāda vai pazināti, ilglaicīgi krāt savu mērķu sasniegšanai?

Neparedzēti notikumi ir katru dienu, izdevumi, kas tukšo kabatu. Ar uzkrājumu palīdzību mēs varam samazināt stresu un finansiālās grūtības, ko tas viss mūsos izraisa. Apņēmība un mērķu sasniegšana ir vienīgais, kas stāv ceļā. Naudas trūkums ir tikai iemesls, ko izvēlamies pieņemt, lai sev attaisnotos. Bet protams, ir cilvēki kuru situācijas neatļauj veidot uzkrājumus. Bet arī šiem cilvēkiem ir iespējas kaut ko mainīt, lai veidotos rezerves fonds. Šeit nav runa par tūkstošiem, bet par mazu summiņu, kura dos atspaidu vajadzības brīdī.

Veidot uzkrājumus vai ne ir katra brīva izvēle. Atlikt 500 vai 10 eiro mēnesī. Pat pa 10 eiro mēnesī pēc gada tie ir 120 eiro un tie dos atbalstu brīdī, kad tas būs nepieciešams.

Post Navigation