Mantojuma saņemšana

Saņemot mantojumu, mēs varam ļauties tādai kā mirkļa eiforijai. Atļaut sev visu, pirkt visu, ceļot, izklaidēties un tamlīdzīgi, līdz pat brīdim, kad visa bagātība, jau iztērēta. Šādi stāsti ir diezgan plaši izplatīti visā pasaulē. Cilvēks ir saņēmis mantojumu vai laimējis loterijā un pēkšņi no apzinīga un finansiāli atbildīga cilvēka kļuvis par nevaldāmu naudas izšķiedēju. Šādā veidā var iztērēt ļoti daudz un ļoti īsā laikā, turklāt naudai nav ierobežojumu, mēs varam iztērēt 100 tūkstošus tikpat ātri kā miljonu. Pasaule ir priecīga paņemt mūsu naudu un pēc tam mēs to varam vairs neatgūt.

Protams, ne vienmēr tā notiek. Ir cilvēki, kuri spēj saglabāt vēsu prātu un pieņemt atbildīgus un pareizus lēmumus. Šādos gadījumos mantojuma saņemšana nav lāsts nekādā veidā, bet vai tie būtu mēs, vai tas būtu jūs?

Tieši sapņi ir tas, kas var radīt vislielākos draudus. Bieži vien, draugu lokā, var pacelties jautājums – ko tu darītu, ja tev pēkšņi būtu miljons eiro? Mēs visi gribētu teikt, ka šo naudu ieguldītu, lai tā mums nestu vēl vairāk naudas, mēs ar to rīkotos prātīgi, bet realitātē mēs to zināt nevaram līdz brīdim, kad esam šajā situācijā. Tikai nonākot aci pret aci ar šo izvēli, mēs varam zināt kā rīkoties. Tajā mirklī būs emocijas, vēlmes, vajadzības, draugi kas vēlas ko ieteikt un tā tālāk. Mums ir ļoti viegli ļauties visām šīm emocijām un ieteikumiem, jo šie ir negaidīti, papildus ienākumi. Turklāt neviens jau nedomā, ka visu iztērēs un nekas labs no tā nenāks.

Lāsts vai laime ir atkarīgs tikai no konkrētā cilvēka. Ne velti saka – katrs ir pats savas laimes kalējs.

Post Navigation