Naudas uzkrāšana un krāšana

NaudaNaudas uzkrāšana, krāšana un glabāšana ir labs variants, lai nodrošinātos no situācijām, kad jāizmanto kredīts.

Parasti uzkrājumus mēs veicam paši, noliekot tos kādās siltā mājas plauktā, ar domu, ka nauda tiks tērēta nepieciešamības gadījumā. Viens no izplatītākajiem naudas uzkrāšanas veidiem Latvijā ir krājkonts. Krājkonts ir, kā parasts bankas konts, kurā Jūs varat ieskatīt savus naudas līdzekļus, parasti šie naudas līdzekļi tiek dēvēti kā Jūsu brīvā nauda. Šādu kontu atvērt ir pavisam vienkārši un naudas uzkrājumu tajā parasti var sākt jau no viena Eiro. Krājkonts darbojas ar nodomu, ka ievietotā nauda tiks izņemta tik tiešām nepieciešamības gadījumos, jo lai izņemtu naudu no krājkonta Jums ir savā bankā, ir jāiesniedz speciāls pieteikums, tādējādi nodrošinoties pret to, ka nauda tik tiešām tiks izmantota konkrētam mērķim.

Protams, daudzi jautās, kāpēc mums vispār sava nauda jādod kaut kādā krājkontā, ja to vienkārši var glabāt pie sevis mājās. Šis jautājums ir cilāts daudzas reizes, taču kā galvenais arguments tiek minēts, ka bankā ievietotā nauda Jums nekur nepazudīs, un vienmēr ar to varēsiet rēķināties, turpretī glabājot naudu mājas apstākļos, var gadīties to pa drusciņai iztērēt, kā arī glabājot naudu mājās, Jūs neesat 100% drošs pret to, ka māja netiks apzagta vai neizcelsies ugunsgrēks. Tieši šī iemesla dēļ liela daļa cilvēku izvēlas naudu uzkrāt bankās, taču krājkontam ir vēl viena ļoti laba īpašība. Pirmkārt – krājkontam ir beztermiņa noguldījuma iespējas un otrkārt – ievietojot naudu krājkontā, Jūs saņemsiet procentus, kas tiks maksāti tikai tādēļ, ka Jums ir šāds krājkonts un tajā atrodas nauda. Katra banka krājkonta procentus maksāt atšķirīgi, taču lielākoties banka procentus sastāda katrā ceturksnī. Pēc tam šī nauda tiek pieskaitīta klāt pie jūsu esošās naudas summas, kas jau atrodas Jūsu krājkontā, tādējādi nākamajā ceturksnī nākamie procenti jau tiks aprēķinātie no esošās summas, tieši tādēļ šis naudas uzkrāšanas veids Latvijā ir viens no galvenajiem.

Papildus tam, Jūs varat atvērt vairākus krājkontus. Šādu iespēju parasti izmanto ģimenes ar bērniem, kuri izveido krājkontu priekš sava bērna, taču nauda tiek izņemta tikai neilgi, pirms bērns stājas augstskolā, tādējādi nodrošinot savu bērnu nākotni, jo tomēr, turot naudu, mājas apstākļos pastāv vairāki riski un kāpēc, gan nepamēģināt naudu noguldīt krājkontā, kur par to Jums vēl maksā procentus?

Post Navigation