Nodokļu atvieglojumi

Nodokļu atvieglojumi skar mūs visus, taču vai mēs spējam tiem izsekot un pamanīt? Lielākie nodokļu atvieglojumi aiziet personām, kurām ir noteikta invaliditāte. Viņiem ir tiešas un konkrētas tiesības uz papildu nodokļu atvieglojumiem. Gada laikā persona, kurai ir pirmā vai otrā invaliditātes grupa var saņemt 1848 Eiro. Izdalot to, uz katru mēnesi sanāk 154 Eiro. Savukārt personām, kurām ir piešķirta trešā invaliditātes grupa – gadā var saņemt 1440 Eiro, kas mēnesī ir 120 Eiro.

Taču arī šie nav vienīgie un būtiskie atvieglojumi. Sakarā ar bēgļu un patvērumu meklētāju krīzi Eiropā jau laiku atpakaļ tika izdots likums, par politiski represētās personām, un tā statusa noteikšanu nacistiskajā un komunistiskajā režīmā visiem cietušajiem, šīm personām tiek noteikts konkrēts statuss, kas attiecināms uz nacionālās pretošanās un kustības dalībnieka statusu, ir pilnīgas tiesības uz nodokļu atvieglojumiem, kas gada griezumā sastāda 1848 Eiro, jeb 154 Eiro par vienu mēnesi. Nodokļu atvieglojumus pilnā apmērā saņem cilvēki, kuriem jau ir noteikts invaliditātes statuss, bet papildus tam šī persona ir nacionālās pretošanās kustības dalībnieks vai politiski represēta persona. Ar šādu statusu, konkrētajai personai ir visas tiesības saņemt maksimālo, jeb lielāko nodokļa papildu atvieglojuma summu.

Jāņem vērā fakts, ka liela daļa personas, nemaz nezina par nodokļu atvieglojumiem, turpinot dzīvot savas ikdienišķās dzīves, bez liekām raizēm. Tomēr ir skaidri redzams, ka atvieglojumi attiecas uz ļoti daudz un dažādām struktūrām, kā arī uz cilvēkiem ar konkrētiem statusiem, tāpēc visiem ir laiks paskatīties likumus un piemeklēt sev vistuvāko nodokļu atvieglojumu, uz kas to zina, varbūt ir kāds nodokļu atvieglojumus, kuru Jūs nemaz nezinājāt.

Lai vai kā, nodokļu sistēma paredz daudz un dažādus nodokļu atvieglojumus, tāpēc visiem interesentiem ir iespējams aplūkot visus nodokļu atvieglojumus un tā veidus Latvijas likumdošanā. Atcerieties, ka ikvienam no mums pienākas konkrēti nodokļa atvieglojumi, tikai jautājums, vai mēs tos zinām?

Post Navigation