Pastiprināta svīšana – cēloņi un ārstēšana

Ķermeņa svīšanaPastiprināta svīšana ir plaši sastopama kaite, kas piemeklē daudzus cilvēkus. Tomēr tā var likt personai izvairīties no sabiedrības. Cilvēki izvēlas mazāku mijiedarbību ar citiem, lai izvairītos no mulsinošām situācijām. Pastiprināta svīšana var pazemināt pašcieņu. Pastiprināta svīšana parasti ietekmē cilvēka dzīvesveidu. Vienkāršas darbības, piemēram, pildspalvas satveršana, var tikt kavētas svīstošu roku dēļ vai arī cilvēkam var būt nepieciešams vienmēr ņemt līdzi papildu kreklu, lai izvairītos no nepatīkamām situācijām. Šīs ir tikai dažas no pastiprinātas svīšanas izraisītajām sekām. Cilvēki ir informēti par tās sekām, bet tikai daži saprot pastiprinātas svīšanas cēloņus. Mēs esam iepazinušies ar pastiprinātas svīšanas sekām, kas ierobežo mūsu dzīves veidu.

Pastiprinātas svīšanas cēloņi

Tagad papētīsim dziļāk, lai iegūtu labāku izpratni par pastiprinātas svīšanas cēloņiem. Visbiežāk zonas, ko skar pastiprināta svīšana, ir paduses, rokas un kājas. Daži saka, ka tā var būt iedzimta, lai gan tas nenozīmē, ka tā nevar būt apturama. Pārāk aktīvi sviedru dziedzeri ir galvenais iemesls, kāpēc daži cilvēki svīst vairāk nekā parasti. Ir daudzi citi iemesli, kas rada pārlieku aktīvus sviedru dziedzerus. Mūsu sviedru dziedzeriem ir svarīga funkcija mūsu organismā. Tie regulē ķermeņa temperatūru, atbrīvojas no toksīniem, baktērijām un liekā šķidruma organisma iekšpusē un ādā. Viens no pastiprinātas svīšanas iemesliem ir neveselīgs dzīvesveids – neveselīgs uzturs ar lielu tauku, cukura un sāls saturu izraisa pastiprinātu svīšanu.

Alkohols, cigaretes un narkotikas

Alkohola, cigarešu un narkotiku lietošana arī ir slikta cilvēkam, kas vēlas pārtraukt pastiprinātu svīšanu. Šie produkti nosprosto mūsu sistēmu un mūsu sirdij ir grūtāk sūknēt asinis mūsu organismā. Baktērijas mūsu organismā arī ir viens no personas svīšanas cēloņiem.

Saspringtas situācijas

Trauksmes sajūta par saspringtām situācijām noteikti pievienojas pastiprinātas svīšanas cēloņiem. Ja persona jūtas neērti konkrētā situācijā un jūtas nemierīgi, var sākties pastiprināta svīšana. Tātad būtu labāk uzreiz noteikt, kas izraisa svīšanu un darīt kaut ko lietas labā. Arī cilvēki, kurus piemeklējušas dažādas slimības, var pastiprināti svīst. Slimības, piemēram, hipertireoze, psihiski traucējumi, sievietēm menopauze, un aptaukošanās ir daži no medicīniskiem nosacījumiem, kas izraisa pastiprinātu svīšanu.

Pastiprinātas svīšanas ārstēšana

Ja persona vēlas kontrolēt savu svīšanu, pareiza diēta ar zemu tauku, cukura un sāls saturu var palīdzēt. Arī regulāras fiziskās aktivitātes var būt svarīgs faktors, lai novērstu pastiprinātas svīšanas cēloņus. Tāpat, izvairīšanās no ziepēm, ko persona izmanto un pāriešana uz dabisko higiēnu, var samazināt baktērijas uz cilvēka ādas, tādējādi mazliet samazinot svīšanas daudzumu.

Vai pastiprināta svīšana ir ārstējama

Svīšana var sagraut cilvēka ikdienu. Piemērs varētu būt cilvēks, kas iet uz sporta zāli un kam ir biežāk jāmaina apģērbs. Svīšana var kavēt arī romantiku starp diviem cilvēkiem un bērni parasti jūtas mazāk pieņemti, ja tie nav tādi paši kā pārējie. Svīšanu var izārstēt. Vispirms ir svarīgi noteikt lietas, kas to izraisa.

Post Navigation