Svīst kājas?

Pārmērīga kāju svīšana ir svīšanas paveids, ko dēvē par pēdu hiperhidrozi. Cita veida hiperhidroze ir plaukstu hiperhidroze un padušu hiperhidroze. Šis raksts ir vērsts uz kāju svīšanas simptomiem un pieejamajām ārstēšanas metodēm.

Kāju svīšanu raksturo pārmērīga pēdu svīšana. Tas ir viens no visbiežāk izplatītākajiem hiperhidrozes veidiem, un skar aptuveni 1% iedzīvotāju visā pasaulē.

Kāpēc kājas pārmērīgi svīst

Pārmērīgai pēdu svīšanai var būt dažādi cēloņi un ir grūti noteikt precīzu cēloni katram cilvēkam, kuru skar šī kaite. To varētu būt izraisījusi hiperaktīva nervu sistēma, vai tas varētu būt saistīts ar pārmērīgu sviedru dziedzeru aktivitāti. Vēl viens kāju svīšanas cēlonis ir iedzimtība. Ļoti bieži var novērot ģimenes locekļus ar līdzīga smaguma pakāpes kāju svīšanas stāvokli. Acīmredzams pārmērīgas kāju svīšanas simptoms ir pēdu svīšana. Daudzi citi iemesli var būt stress un nemiers, pat intīmu brīžu laikā. Cilvēkiem, kas cieš no smagas kāju svīšanas, šis stāvoklis var rasties arī bez reāla iemesla.

Kāju svīšanas pakāpes

Pārmērīga kāju svīšana pastāv daudzās dažādās pakāpēs. Cilvēkiem, kas cieš no vieglas kāju svīšanas, tas ir tikai nedaudz kaitinoši, bet viņi neuzskata, ka tā ir liela problēma. Smagākas formas kāju svīšana var novest pie citām slimībām. Piemēram, pārmērīga pēdu svīšana var izraisīt atlēta pēdu, bakteriālu infekciju, sēnītes vai citas ādas problēmas.

Kā ārstēt kāju svīšanu

Kājas bez sviedriemIr daudzi veidi kā ārstēt pārmērīgu kāju svīšanu. Visvienkāršākā ārstēšanas forma ir atbalstoša terapija, kas jāizmanto katras pakāpes veida kāju svīšanai. Tas nozīmē, ka ir jāizmanto absorbējoši kāju pulveri, un biežāk jāmaina kurpes un zeķes. Smagākus kāju svīšanas veidus var būt nepieciešams ārstēt ar medikamentiem. Vēl viena ārstēšanas metode ir Perspi pretsviedru līdzekļi, kas piemēroti arī pārmērīgas kāju svīšanas problēmu ārstēšanai.

Post Navigation